Twitter’da yaşanan yönetim değişikliğiyle birlikte mikro blog sitesinde yeni bir dönem de başlıyor. İşte daha sosyal Twitter’ın yeni özelliği.

Ünlü mikro blog sitesi Twitter‘da kökten değişim dönemi başladı. Siteye üye kişilerin sadece yüzde 20‘lik kısmının düzenli olarak Tweet atması üzerine mikro blog sitesinde içerik düzenleme çalışmalarının başlayacağı geçtiğimiz hafta içinde duyurulmuştu.

Twitter’ın fikir babalarından Jack Dorsey’in projesinin başına  geri döner dönmez site üzerinde önemli değişiklikler yapacağını açıklamıştı. Dorsey geçtiğimiz hafta katıldığı konferansta Twitter‘ın gerçek potansiyeline ulaşarak Facebook’la yarışacak bir site haline geleceğini de belirtmişti.

Arkadaş Tavsiyesi Twitter’dan

Twitter yönetimi bugün itibariyle ilk ciddi değişikliğini dünyaya duyurdu. Sitenin resmi blogunda duyurulan bu değişiklik Facebook‘un arkadaşlık sistemini hedef alıyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre, Twitter‘ın sistemi kullanıcıların kişiliklerini ve zevklerini analiz ederek onlara uygun arkadaşları ve grupları önerecek. Örneğin, metal müzik seven bir kişi, kendiyle benzer Tweet’ler yazan başka biriyle eşleşecek. Tavsiye edilen arkadaşlar kısmında yaşanacak bu değişim sitenin globelleşme çalışmalarının ilk ayağı.

(ShiftDelete.Net)

Sizce bu değişikliklerle birlikte Twitter, Facebook’la yarışabilecek mi?

Mp3 indir